Tasarım
Tasarım Nedİr?
Bir ürünün tamamının veya bir parçasının çizgi, şekil, renk, biçim, doku, malzemenin esnekliği veya süslemesi gibi insan duyuları ile algılanabilen çeşitli unsur ve özelliklerin oluşturduğu görünümdür. Bir bakıma ders notu gibi görünen bu tanım tasarımı en iyi anlatan paragraftır.

Tasarım bİzİm hayatımızdır.

Belkide bir çok insan bunun ya farkına varamaz yada hayat temposu içerisinde dikkatini çekememektedir. Ama tasarımın ne olduğunu ve hayatımıza ne kadar etkisi olduğunu görmek aslında o kadar da zor değildir. Sadece etrafınıza bakmanız yeterlidir. Tutuğunuz bardaktan, kulandığınız bilgisayara, yazmak için kulandığınız kalemden, oturduğunuz sandalyeye, yürüdüğünüz yoldan, çıktığınız merdivenden, kulandığınız asansöre kadar uzun lafın kısası hayatınız içerisinde ki her şey tasarım anlamına gelmektedir.

Tasarımın asıl amacı insan ergonomosini sağlamaktır. İnsan ergonomisi: İnsanların kullandıkları cisimlerin daha uygun ve kolay bi şekilde kulanılmasını sağlamaktır insan ergonomisi insanın kendi doğasında kendi vücut hareketlerinin en uygun şekilde kulanılmasıyla ilgilidir. Buda tasarımın doğmasını ve gelişmesini sağlamaktadır.
Copyright © 2013 www.hurkalip.com .All Rights Reserved | Tasarım ve Kodlama : Alcom Yazılım